Drukarka Brother HL-1110E

» Posted on Lip 1, 2015 | 0 comments

Brother wypuścił w ubiegłym miesiącu nową laserową drukarkę. Urządzenie należy do grupy najmniejszych, którego odbiorcą mają być małe firmy, gdzie drukowanie jest sporadyczne. Model ten bowiem posiada toner o wydajności zaledwie 1000 stron i jak to w przypadku produktów tej firmy jest to sam wkład, moduł bębna jest do kupienia osobno i wystarcza na 10 000 stron. Cena przybliżona za toner Brother TN1030 wynosi pomiędzy 125 – 145zł, a bęben Brother DR1030 kosztuje około 130 – 155zł. Jednak w przypadku produktów Brother, zamienniki bardzo dobrze się sprawują, także klient ma spory wybór materiałów eksploatacyjnych do swojego urządzenia.

 

HL-1110E

 

Sama drukarka jest naprawdę bardzo mała jak na urządzenie laserowe jej wymiary to zaledwie 340 x 238 x 189 cm, a waga wynosi 4,5kg, zatem idealnie nadaje się do każdego biura, gdzie nie ma za dużo miejsca. Parametry techniczne tej drukarki, nie odbiegają od standardowych urządzeń w tym segmencie, dla użytkownika najważniejszą sprawą jak zawsze jest szybkość druku, tutaj pierwszą stronę po włączeniu drukarki można otrzymać po 10 sekundach. Natomiast po „nagrzaniu” urządzenie drukuje 20 stron na minute. Atutem drukarki jest cicha praca, podczas pracy hałas nie przekracza 51dB. Jakość wydruku jak w większości drukarek laserowych wynosi 600 x 600 dpi, podajnik papieru może pomieścić tylko 250 kartek o gramaturze od 65 – 105 g/m2 także w tym wypadku troszke odbiega od pozostałych modeli.

Jenak urządzenie nie zostało wykonane z myślą o super parametrach, ale o niskich kosztach. Drukarka bowiem kosztuje trochę ponad 200zł co jest naprawdę bardzo dobrą ceną, w połączeniu z tanimi tonerami, oferta jest naprawdę atrakcyjna dla użytkowników domowych oraz małych biur. Dodatkowym atutem tego modelu jest zamontowanie w niej specjalnych wałków, które za zadnie mają ochronę kartek przed zakrzywieniami i zagnieceniami.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge