Drukarka Brother HL-L2300D

» Posted on Sie 31, 2015 | 0 comments

Brother jakiś czas temu wypuścił do sprzedaży kolejną serie drukarek, kompatybilnych z nowymi tonerami Brother TN2320 oraz Tn2310.

Dzisiejszy artykuł będzie opisem modelu HL-L2300D jednego z pierwszych modeli jakie wyszły, które obsługiwały ten rodzaj tonerów. Drukarka jest sprawdzoną serią wcześniej produkowanych urządzeń. Pierwszy model tonerów z tej serii miał symbol TN2120 następnie wyprodukowano TN2220. Kolejnym produktem jest własnie wcześniej wspomniany toner TN2320, mimo że są to tonery beż modułu bębna bardzo dobrze się sprzedają. Drukarki które korzystają z tych wkładów są przede wszystkim tanie i niezawodne. Mimo, że co około 10 tysięcy stron należy wymienić bęben koszty tego modułu nie są aż tak wysokie, a co najważniejsze drukarki świetnie współpracują z zamiennikami, przez co klient ma prawo wyboru czy korzystać z oryginalnych wkładów czy alternatywnych. Producent w żaden sposób nie utrudnił współpracy drukarki z tonerami regenerowanymi.

 

drukarka Brother HL-L2300D

 

Sama drukarka jest małych rozmiarów, przeznaczona dla użytkowników domowych, małych i średnich firm. Mimo że to model z niższej półki, jej parametry są standardowe, a wręcz można powiedzieć że oferują więcej niż niektórzy konkurenci. Z ważniejszych parametrów, warto zwrócić uwagę na szybkość pracy, HL-L2300D daje możliwość druku w czasie 26 stron na minutę, ma funkcję automatycznego druku dwustronnego, wyposażono ją w 8MB pamięci. Co prawda nie ma tutaj wyświetlacza, zastosowano system trzech diod ze względu na koszty produkcji. Dzięki temu cena dostępna na rynku tego modelu wynosi ok 300zł brutto tyle samo ile kosztuje oryginalny toner. Jest to niewątpliwie duży plus i przyczyna sukcesu sprzedaży tego modelu.

Drukarka HL_l2300D jest stosunkowo cicha, pracuje na poziomie hałasu 49dBA. Podajnik może pomieścić 250 kartek o gramaturze 60-105 g/m2. Rozdzielczość otrzymanych wydruków wynosi 600 x 600 dpi czy jak wszystkie średniej klasy modele drukarek.

Wydajność tonerów i bębnów kompatybilnych z drukarką:

toner TN2310 – wydajność 1200 stron

toner TN2320 – wydajność 2600 stron

bęben DR2300 – wydajność 12 000 stron.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge