Drukarka do SMS-ów i GPRS-ów

» Posted on Lut 6, 2017 | 0 comments

Drukarka do SMS-ów i GPRS-ówW wielu branżach zwłaszcza usługowych niezwykle przydatnym urządzeniem stała się drukarka do SMS-ów i GPRS. Taką właśnie typową drukarką jest prezentowana przez nas drukarka SMS&GPRS, którą stosuje się do wydruków informacji, które zostały przekazane w sposób zdalny lub też za pomocą transmisji GPRS.

Działanie

Drukarka SMS&GPRS drukuje przysłane na urządzenie smsy w sposób automatyczny. Istnieje jednakże konieczność zatwierdzenia bądź też odrzucenia złożonego przez klienta zamówienia drogą smsową, jak i podania terminu dostawy. Po wydrukowaniu przez urządzenie drukujące zlecenia, klient informowany jest zwrotnie o przyjęciu swojego zamówienia. W przypadku druku danych GPRS konieczne jest posiadać platformę online. Urządzenie do drukowania SMS i GPRS łączy się z serwerem w określonych odstępach czasu. W przypadku gdyby na serwerze znalazło się jakieś zamówienie, wówczas następuje automatyczny jego wydruk. Tak, jak w przypadku druku SMS, także i w tym użytkownik potwierdza lub też odrzuca zamówienie, a także podaje czas dostawy. Po zatwierdzeniu zamówienia drukarka potwierdza zamówienie i uaktualnia jego status.

Parametry

Drukarka SMS&GPRS posiada ciekłokrystaliczny wyświetlacz 128*64 LCD. Wyposażono ją w mechanizm drukujący oraz 24 klawisze. Papier niezbędny do wydruków to 58 centymetrowy paier termiczny. Papier wymienialny jest w prosty sposób. Całość obsługiwana jest za pomocą prostego menu. Urządzenie to drukuje wiadomości SMS i GPRS. Dzięki autonomicznemu terminalowi nie jest potrzebny komputer do obsługi urządzenia. Jak już zaznaczono wcześniej, drukarka ta posiada zdolność do wysyłania SMS-ów oraz wykonywania połączeń GPRS – co przydatne, a wręcz niezbędne jest do potwierdzania zamówień. Pamięć umożliwia zapamiętanie 100 wiadomości tekstowych.

Możliwe zastosowania

Drukarki tego typu są znakomitymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu szczególnie w przypadku sklepów internetowych. Świetnie sprawdzają się także w przypadku restauracji, pizzerii, czy innych lokali gastronomicznych w których możliwe jest zamawianie jedzenia w sposób zdalny. Podobne zastosowanie znajdą i w przypadku kwiaciarni ze zdalnym zamawianiem wiązanek, transakcji bankowych z płatnościami mobilnymi, drukowania biletów, voucherów typu Pre-Paid, i wielu innych.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge