Drukarka HP Deskjet Ink Advantage 1115 (F5S21C)

» Posted on Wrz 21, 2015 | 0 comments

Dzisiaj weszła do sprzedaży nowa drukarka firmy HP, model HP Deskjet Ink Advantage 1115.

 

HP Deskjet Ink Advantage 1115

 

Jest to małe urządzenie, którego odbiorcą będą głównie użytkownicy domowi. Model ten został okrojony z wielu funkcji, aby maksymalnie obniżyć koszty produkcji, dlatego Deskjet Ink Adventure 1115 będzie można nabyć w granicach 200 zł brutto ! To jest naprawdę niesamowicie niska cena jak za produkt marki HP. Gdzie tutaj jest w takim wypadku haczyk? W wielu przypadkach niski koszt drukarki wiąże się z wysokimi kosztami materiałów eksploatacyjnych, niestety w tym wypadku jest inaczej. Do drukarki pasują modele tuszy:

tusz HP F6V25AE czarny o wydajności 360 stron, przybliżona cena w sklepach online to ok 42 zł

tusz HP F6V24AE kolorowy o wydajności 200 stron, przybliżona cena w sklepach online ok 37zł

Co do samej drukarki, jest to bardzo małe zgrabne urządzenie o wadze zaledwie 2 kg. Można ją dzięki temu umieścić w każdym miejscu, plusem w tym wypadku jest dodatkowo fakt, że papier umieszczany jest od góry, przez kartki nie zwiększają wymaganego miejsca na ustawienie tego urządzenia. Drukarka oczywiście została tak zaprojektowana, aby użytkownik jak najszybciej po jej rozpakowaniu z kartonu mógł z niej korzystać. Jedynie co należy zrobić to podłączyć ją do prądu oraz komputera czy laptopa za pomocą kabla USB. Sterowniki same natychmiast zostaną pobrane i zainstalowane, tak aby klient nie musiał podejmować zbędnych decyzji podczas instalacji.

Drukarka została zakwalifikowana do dwóch programów:

ENERGY STAR – jest to certyfikat przyznawany urządzeniom za oszczędność zasobów bez negatywnego wpływu na wydajność.

HP PLANET PARTNERS – jest to program który promuje prosty i bezpłatny recykling wkładów z drukarek.

Z najważniejszych funkcji warto opisać szybkość drukarki, która wynosi 7,5 strony na minutę w czerni oraz 5,5 strony na minutę w kolorze. Jest to przeciętny wynik w porównaniu do standardu, natomiast jakość drukowanych stron wynosi 1200 x 1200 dpi co nie odbiega od innych modeli. Kupując drukarkę należy pamiętać, że nie jest to maszyna przeznaczona do ciężkiej pracy, producent zaleca miesięczną eksploatację drukarki nie przekraczającej 200 stron. Czyli typowa drukarka, która służy do drukowania najpotrzebniejszych dokumentów. Nie ma tutaj także opcji połączenia bezprzewodowego, zatem urządzenie musi znajdować się blisko komputera. Podajnik papieru, w związku z przeznaczeniem drukarki jest dość mały, może pomieścić zaledwie 60 kartek, a odbiornik 25 kartek.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge