Drukarka Xerox Phaser 3010

» Posted on Lip 14, 2015 | 0 comments

Na rynku pojawiła się właśnie seria małych drukarek Xerox Phaser 3010. Ich przeznaczeniem jest praca w domu czy małych i średnich firmach, gdzie obciążenie maksymalne nie przekracza 30 000 stron na miesiąc.

 

 

xerox 3010

 

Produkty Xerox cechują się dobrą jakością, mają one sprawdzone mechanizmy HI-Q LED, które doskonale się sprawują w obecnych i starszych urządzeniach. Co ważniejsze technologia ta stosowana jest w profesjonalnych urządzeniach z górnej półki, gdzie używa się ich przy wydrukach zaawansowanej grafiki. Producent zapewnia, że ich urządzenia pracują bardziej cicho niż ich konkurencja. Niestety w specyfikacji technicznej producent nie wskazuje pomiaru hałasu dlatego ciężko sprawdzić czy to prawda. Rozdzielczość wydruku 1200 x 1200 dpi  jak przy drukarce niskobudżetowej prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Plusem jest fakt, że Xerox stosuje ten sam proszek do tonerów zarówno w tańszych drukarkach jak i profesjonalnych i drogich maszynach. Klienci zatem mają możliwość korzystania z wysokiej jakości wydruków.
Szybkość wydruku, co oczywiście ma istotne znaczenie dla użytkownika wynosi tutaj 20 stron na minutę, czyli standard porównując do konkurencyjnych urządzeń firm takich jak HP, Samsung, Canon czy OKI. Model drukarki Xerox Phaser 3010 został wykonany z myślą o wytrzymałości, aby na pozór małe urządzenie było zarazem trwałe i bezawaryjne. Dowodem na to jest fakt, że firma daje klientowi aż 4 lata gwarancji.

106R02182Zdecydowanym minusem tego urządzenia są materiały eksploatacyjne, dostępne w dwóch wersjach, pierwsza to toner 106R02180 o wydajności 1000 stron drugi 106R02182 o wydajności 2200 stron. Niestety zastosowano tutaj kasety z proszkiem, bez bębna, który znajduje się w drukarce i jest on częścią serwisową. Zatem prędzej czy później drukarka będzie musiała odwiedzić punkt serwisu celem wymiany tego podzespołu. Dodatkowo ciężko w tym wypadku o zamienniki, na rynku jest ich brak, można dokupić proszek i chip jednak koszt takiego zakupu to prawie połowa ceny oryginału,a dodatkowo trzeba samemu dopełnić naszą kasetę. Zatem kupując taki model drukarki, trzeba nastawić się na korzystanie jedynie z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

Podajnik na papier pozwala na umieszczenie maksymalnie 150 kartek, niestety producent nie podał obsługiwanej gramatury papieru.

Ogólnie drukarka wygląda przyzwoicie, jednak zwracając uwagę na koszty eksploatacji tego urządzenia, trzeba zastanowić się i dokładnie przekalkulować koszty jej utrzymania. Często ludzie kierują się tylko ceną tonera (który w przypadku gdy jest on tylko pojemnikiem z proszkiem) wychodzi atrakcyjnie, jednak trzeba doliczyć koszty związane z wymianą bębna.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge