Drukarki do użytku domowego

» Posted on Cze 21, 2016 | 0 comments

Do domowego użytku wciąż najlepiej nadają się drukarki atramentowe. Wydruk laserowy nie posiada ich uniwersalnej jakości i daje słabsze efekty, gdy chcemy wydrukować np. zdjęcia, ponadto koszt wymiany tonerów jest nawet w przypadku najtańszych modeli i korzystania zamienników znacznie wyższy, i to nawet pozostając przy wydruku monochromatycznym – koszty kolorowego są jeszcze wyższe. O ile zatem nie chcemy zakładać drukarni we własnych czterech ścianach, postaniemy przy klasycznej atramentówce, ale nawet tylko w obrębie tej kategorii mamy ogromny wybór. Poniższy tekst ma za zadanie ułatwić nam podjęcie decyzji,. Omawiając kilka najwyżej ocenianych modeli spośród dostępnych dziś na rynku.

 

W ostatnich latach na rynek drukarek wchodzą firmy, które raczej kojarzą się z innymi branżami, takie jak Canon i Samsung. Nie jest chyba dla nikogo niespodzianka, że swoją ekspansję obie firmy zaczynają od segmentu sprzętu dla osób o ograniczonym budżecie. W opinii większości znawców, wygrywa na tym polu Canon, którego Pixma iP2850 jest w Polsce dostępny już za 166 złotych. Jakość wydruku jest względnie wysoka w porównaniu do ceny, zwłaszcza że sprawdza się także przy drukowaniu fotografii. Dodatkowymi zaletami są niewielkie rozmiary i niskie natężenie dzięku podczas pracy.

 

Rozwój techniki doprowadził do sytuacji, w której możemy zakupić domową drukarkę z funkcjami kserokopiarki i skanera. Tutaj świetnie prezentuje się DeskJet 3635 Ink Advantage, atrakcyjna cenowo (od 250 złotych) i obsługująca połączenia WiFi. Jego odpowiednikiem z wyższej półki – sprzedawanym za co najmniej 550 zł – jest Brother MFC-J200. Przeznaczony zarówno do użytku domowego, jak i biurowego, charakteryzuje się lepszą szybkością i wydajnością pracy, ponadto korzysta ze specjalnych pojemników z tuszem, dzięki którym koszt drukowania z wykorzystaniem oryginałów zbliża się do ceny, jaki zazwyczaj osiągają tylko zamienniki – warto go zatem polecić osobom, które drukują na swój użytek naprawdę dużo. Zaletą produktów marki Brother są też atrakcyjne warunki gwarancji.

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge