Epson wkracza na rynek drukarek do tekstyliów

» Posted on Sie 16, 2016 | 0 comments

Firma Epson rozszerza swoją działalność o produkcję drukarek do tekstyliów. Jest to efekt zawarcia umowy z firmą Robustelli, a w zasadzie przejęcia aktywów tej właśnie firmy przez Epson. To ważny krok dla obu firm, dzięki któremu zacieśnia się ich dotychczasowa współpraca. Epson tym samym staje się właścicielem lidera w branży urządzeń drukujących na tekstyliach.

Korzyści

Dzięki włączeniu Robustelli do Grupy Epson możliwe jest teraz przygotowanie oferty skierowanej do szerokiej grupy konsumentów z całego świata. W ramach współpracy Epson zapewnia swoje zakłady produkcyjne z których korzystać może Robustelli wytwarzając jedne z najlepszych w branży cyfrowych drukarek do tkanin. Połączenie doświadczenia oraz wiedzy obu firm, ich zaplecza badawczego i technologicznego sprawia, iż nastąpi przyspieszenie w produkcji wspomnianych urządzeń oraz dotarcie ich na większą ilość rynków.

Zakłady produkcyjne

Do tej pory zakłady produkcyjne Robustelli znajdowały się we włoskim Como. To centrum włoskiego zagłębia producentów do drukowania na tkaninach. W zakładach produkcyjnych Robustelli od 2003 roku tworzone są urządzenia Monna Lisa, które powstają przy współpracy Epsona. Ich cechą rozpoznawczą jest doskonała gradacja oraz dokładność drukowanych kolorów.

Czym jest druk na tekstyliach

Druk na tekstyliach jest procesem polegającym na przeniesieniu na tekstylia danych zapisanych w postaci cyfrowej przy pomocy odpowiednich urządzeń drukujących. Jest to technika odbiegająca znacznie od tradycyjnego, analogowego wydruku. Jest nisko kosztowa, dokładna, elastyczna i szybka. Ponadto jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska naturalnego, jeśli porównać ją z technologią druku analogowego. Porównując oba procesy – analogowy trwa między 1,5 a 2 miesiącami, zaś cyfrowa to czas oczekiwania od 3 dni do 2 tygodni. Podczas całego procesu następuje wstępne przetwarzanie, tworzony jest następnie oryginalny projekt, tworzony układ obrazu, drukowana próbka, a następnie następuje produkcja masowa.

\

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge