HP Color LaserJet Pro M452dn

» Posted on Sty 25, 2016 | 0 comments

Kolorowa Drukarka LaserJet Pro M452dn od firmy HP to najnowszy model dostępny aktualnie na rynku. Producent Hewlett-Packard nie wymyślił w tym wypadku żadnych innowacji, kontynuuje on bowiem sprawdzoną serię. W drukarce użyto bowiem tonerów o symbolach:

CF410A czarny : wydajność 2300 stron

CF411A cyan : wydajność 2300 stron

CF412A yellow : wydajność 2300 stron

CF413A magenta : wydajność 2300 stron

CF410X czarny : wydajność 6500 stron

CF411X cyan : wydajność 5000 stron

CF412X yellow : wydajność 5000 stron

CF413X magenta : wydajność 5000 stron

HP Color LaserJet Pro M452dn

Jak widać nowym posunięciem jest zastosowanie tutaj dwóch wydajności. Przez cały czas producent dawał taki wybór jedynie przy zastosowaniu tonera czarnego, kolory były jednak bez opcji zmiany wydajności. Tym razem doszli do wniosku, że każdy ma prawo decydować o wyborze materiałów eksploatacyjnych zarówno w kolorze jak i czerni. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ różnica w cenie na jednej sztuce to ponad 330 zł gdzie przy zakupie całego zestawu wychodzi grubo ponad 1000 zł. Jednak użytkownicy, którzy często drukują sięgną od razu po wersje XL, gdyż kalkulacja jasno wskazuje, że kupując wersje XL oszczędzamy pieniądze.

Sama drukarka została okrojona bez zbędnych funkcji. Jeśli komuś zależy na rozbudowanych funkcjach, jak skaner, kopiarka, faks czy super design ta maszyna nie spełni jego oczekiwań. Urządzenie LaserJet Pro M452dn to maszyna o spokojnym i standardowym kształcie, bez bajeranckiego wyświetlacza w kształcie kwadratowego klocka. Wyświetlacz jest mały i dwu wierszowy, jednak korzystać z drukarki można nie tylko za pomocą kabla USB, jest tutaj opcja druku za pomocą smartfona czy innego urządzenia przenośnego, a to bardzo ważne w dzisiejszych czasach, powoli widać funkcja ta staje się już standardem.

Mimo braku cech wyróżniających ten model na tle konkurencji HP skupili się na niezawodności i dobrych parametrach, z czego od lat słynie firma. Mimo że to model kolorowy szybkość druku jest całkiem niezła i wynosi 27 stron na minutę w czerni oraz w kolorze. Pierwsza strona zostanie wydrukowana już po 9 sekundach w trybie mono oraz 9,9 sekundzie w trybie color.

Jest to podstawowy flagowy model HP który znany jest i ceniony na rynku ze względu na dobrą jakość w niskiej cenie przy założeniu, że koszty eksploatacyjne będą znajdowały się w najniższym pułapie cenowym. Największym plusem tutaj jest właśnie eksploatacja, tonery są jedynym materiałem o który należy się troszczyć, klient nie jest narażony na wymianę innych podzespołów w drukarce, jak osobny bęben czy pas transmisyjny itp.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge