HP LaserJet Pro M501n

» Posted on Mar 22, 2016 | 0 comments

Drukarka LaserJet Pro M501n to najnowsze urządzenie firmy HP, która została zaprojektowana z myślą o dużym obciążeniu.  Model ten jest czarno-biały, który współpracuje z kasetą HP CF287A oraz CF287X, pojemniki te różnią się jedynie wydajnością, mała kaseta ma wydajność 9 tysięcy, a duża 18 tysięcy. Jak widać wkłady są bardzo pojemne przez co koszty wydruku znacząco maleją.

 

HP LaserJet Pro M501n

 

Wszyscy producenci urządzeń drukujących kładą duży nacisk na szybkość pracy drukarek. Ważna jest nie tylko szybkość pracy ciągłej ale także szybkość wydruku pierwszej, gdy drukarka jest w stanie spoczynku. Wynik w wypadku urządzenia HP LaserJet Pro M501n jest bardzo dobry, pierwszą stronę można otrzymać już po zaledwie 7,2 sekundy.

W przypadku drukarki HP LaserJet Pro 501n producent postawił na najnowszą technologię, dlatego urządzenie jest stosunkowo małe patrząc na wydajność i osiągi jakie oferuje. Prędkość i jeszcze raz prędkość, w przypadku wydruków A5 drukarka potrafi pracować z oszałamiającą szybkością 65 stron na minutę !

Podczas produkcji skupiono się także na aspektach energooszczędnych, dzięki czemu model ten stał się liderem w swojej klasie, zwrócono nawet uwagę na poziom hałasu, nikt nie chce pracować w biurze gdzie podczas pracy drukarki nie słychać własnych myśli. W modelu tym hałas podczas pracy nie przekracza 54dB.

W modelu LaserJet Pro M501n zastosowano szereg aplikacji ochronnych, aby użytkownik bezpiecznie mógł pracować, bez obawy o zaawansowane zagrożenia z zewnątrz. Aby zapewnić dodatkowe zabezpieczenia zainstalowano tu specjalny system , która chroni twoje dokumenty za pośrednictwem specjalnego kodu PIN wprowadzanego poprzez pamięć USB.

Parametry drukarki:

Podstawowy najważniejszy parametr to oczywiście szybkość w tym wypadku drukarka osiąga zawrotną prędkość druku 43 stron na minutę, to jest naprawdę wynik z najwyższej półki. Standardowa rozdzielczość urządzenia wynosi 600 x 600 dpi, nie można oczekiwać tu lepszego wyniku zważywszy na ogromne prędkości. Drukarka służy do ciężkich prac zatem jej wydajność miesięczna to aż  100 000 stron, dzięki czemu nie trzeba się martwić o nadmierne użytkowanie urządzenia. DO dyspozycji został nam przydzielony dwuwierszowy wyświetlacz LCD. W standardowym pakiecie otrzymujemy drukarkę z pojemnikiem na 550 arkuszy, to ponad jedna ryza papieru zatem w zupełności wystarcza nawet podczas sporych prac. Odbiornik może pomieścić 250 kartek, obsługa papieru o gramaturze 60 – 220 g/m2

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge