ISO/IEC 24711

W przypadku wszystkich drukarek atramentowych Deskjet, Photosmart i Officejet oraz urządzeń wielofunkcyjnych sprzedawanych od lipca 2005 r. firma HP publikuje dane wydajności wydruków stron na podstawie branżowego standardu pomiaru wydajności wkładów z atramentem (ISO/IEC 24711).

Zgodnie z wytycznymi testu ISO 24711 standardowy zestaw pięciu stron 21,59 x 27,94 cm jest drukowany ciągle do momentu wyczerpania wkładu. Z różnych przyczyny te warunki testowe mogą nie odzwierciedlać wyników uzyskiwanych podczas codziennego użytku. Z tego powodu standardowe wyniki wydruków stron ISO powinny być używane tylko jako punkt odniesienia w celu porównania, a nie do przewidywania rzeczywistej wydajności drukarki firmy HP i wkładów. Rzeczywista wydajność może się znacznie różnić w zależności od zawartości drukowanych stron, częstotliwości drukowania, ilości atramentu zużywanego podczas przygotowywania drukarki i innych czynników, które omówiono poniżej.

Rzeczywista wydajność będzie się różnić w zależności od zawartości strony. „Zagęszczone” dokumenty, takie jak pokazany poniżej dokument tekstowy, mogą spowodować uzyskanie mniejszej liczby stron niż w przypadku standardowej strony ISO. Z kolei mniej zagęszczone strony, takie jak poniższy wykres organizacyjny, pozwolą uzyskać większą liczbę stron niż standardowo. Drukowanie z użyciem głównie jednego koloru spowoduje uzyskanie niższych wyników wydajności dla tego koloru oraz wyższych wyników dla pozostałych kolorów, które nie są tak często używane. Uzyskana wydajność będzie zależna od drukowanej zawartości.

Niektórzy użytkownicy drukarek atramentowych drukują jednorazowo po kilka stron, a pomiędzy kolejnymi zadaniami wydruku mijają godziny, a czasami nawet dni. W przypadku takiego sposobu drukowania drukarki atramentowe zużywają pewną ilość atramentu w celu zapewnienia czystości dysz drukujących i bezproblemowego przepływu atramentu. Bardzo ważne jest utrzymanie poprawnego funkcjonowania drukarki i zapewnienie identycznej, najwyższej jakości, takiej jak w przypadku nowej drukarki. Może to jednak spowodować spadek w porównaniu z sytuacją, gdyby taka sama zawartość była drukowana ciągle.

Niektóre drukarki atramentowe firmy HP wykorzystują atrament z wkładów włożonych po raz pierwszy w celu rozruchu drukarki. Takie jednorazowe zużycie atramentu nie jest uwzględniane w teście ISO 24711 i może wpłynąć na wydajność pierwszego wkładu. Z kolei w opakowaniach z niektórymi drukarkami atramentowymi firmy HP znajduje się „wkład początkowy”, który może spowodować uzyskanie mniejszej liczby wydruków niż wymienny wkład firmy HP. Na opakowaniu drukarki firmy HP znajduje się informacja, czy do drukarki dołączono wkłady początkowe.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge