Jak przechowywać tonery do drukarek?

» Posted on Sie 1, 2016 | 0 comments

Jak przechowywać tonery do drukarek?

Nie od dziś wiadomo, że sprawne funkcjonowanie sprzętu w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób obchodzimy się z nim oraz przechowujemy elementy niezbędne do jego pracy. W tym kontekście, ważne więc jest, by odpowiednio przechowywać tonery do drukarek, aby nie powodowały one najmniejszych problemów przy wydruku. Podpowiemy wam na co zwrócić uwage, by cieszyć się sprawnością tonera i dobrą jakością wydruku.

Optymalne warunki

Podobnie jak z wieloma sprzętami, tonery i kasety do drukarek nie mogą umieszczane być w miejscach, które narażone są na nasłonecznienie. Przechowywać powinno się je w miejscach, które są zacienione i suche. Optymalne warunki takiego pomieszczenia to temperatura pomiędzy 0 a 25 stopni Celsjusza oraz wilgotność pomiędzy 30 a 40 %. Jest to istotne z punktu widzenia działania tonerów. Powyżej 25 stopni Celsjusza dojść może do zbrylenia i powstawania rys na wydrukach, a także do zużycia się bębnów w znacznie szybszym tempie. Te umieszczone w temperaturach minusowych mogą zostać trwale uszkodzone. Ekspozycja słoneczna spowodować może z kolei, iż wydruk straci intensywność barw. Zbyt duża wilgotność zwykle powoduje zagęszczenie cząsteczek tonera i problemy z równym wydrukiem. Najczęściej objawia się to przez przejścia tonalne, złą jakość szczegółów wydruku, zaburzoną ostrość, powstawanie niepożądanego tła, czy powielanie obrazu na wydruku.

Kwarantanna

Zanim toner zostanie zastosowany w drukarce, należy w pierwszej kolejności poddać go kwarantannie, tzn. umieścić w pokoju w temperaturze pokojowej, czyli takiej, która wynosi około 20 stopni Celsjusza. Okres takiej kwarantanny trwać powinien około 12 godzin.

Przed zainstalowaniem tonera istotną kwestię stanowi sprawdzenie jego stanu. Należy upewnić się, iż nie powstały na jego powierzchni żadne widoczne gołym okiem rysy, czy mechaniczne uszkodzenia. Jeśli test wypadnie prawidłowo, tonerem należy wstrząsnąć oraz zdjąć zabezpieczenia. Na koniec włożyć do drukarki i wykonać wydruk testowy.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge