Jak wydajnie korzystać z tuszów do drukarek

» Posted on Wrz 13, 2016 | 0 comments

Jak wydajnie korzystać z tuszów do drukarek

Powszechnie uważa się, iż drukarki atramentowe są drogie w eksploatacji. Tymczasem okazuje się, iż można znacznie obniżyć koszty drukowania, o ile poprawnie eksploatować swoje atramentówki oraz wybrać urządzenie o określonych parametrach. Dzięki takiemu podejściu do drukarek i drukowania można w dość prosty sposób zoptymalizować koszty wydruku i cieszyć się ich doskonałą jakością.

Wysokie parametry

Podstawową rzeczą na jaką musisz zwrócić uwagę jest odpowiednia wydajność drukarki. Tę zapewniają wysokie parametry, a dzięki temu lepszej jakości drukarka (najczęściej jednocześnie drukarka nieco droższa), wolniej wykorzystuje tusz, jaki znajduje się w kartridżu.

Warto zadbać też o zakup urządzenia do którego można naleźć tani zamiennik. Jest to kartridż pochodzący od innego niż zakupiona drukarka producenta. Ważne, by był to zamiennik kompatybilny z Twoim urządzeniem i dobrze z nim współpracujący.

Drukuj rozsądnie

Zwróć uwagę na jakość wydruków. Z pewnością gros z drukowanych przez Ciebie dokumentów nie ma dużego znaczenia. Dlatego warto takie dokumenty drukować w niskiej jakości, ewentualnie w szybkiej. To znacznie oszczędzi koszty eksploatacji. Skutecznie (choć nieznacznie) koszty wydruku ograniczy też drukowanie dwustronne. Poza zmniejszeniem zużycia kartek, równocześnie zmniejsza się zużycie tuszu.

Posiadając drukarkę kolorową, z pewnością nie zawsze potrzebujesz korzystać z druku kolorowego. W takich sytuacjach drukuj w skali szarości, by uzyskać wydruk wyłącznie czarno-biały. To nie koniec mądrego drukowania i porad z nim związanych. Przy wydrukach tekstów ze stron internetowych warto pousuwać wszystkie elementy, które w Twoim wydruku nie tylko będą zbędne, ale wręcz będą wprowadzać chaos i nieporządek. Przyjrzyj się zatem, czy na przygotowanym do wydruku dokumencie nie ma niepotrzebnych grafik lub reklam. To z pewnością zmniejszy nie tylko ilość wydrukowanych stron, ale i tuszu.

Na koniec pamiętaj, iż warto używać czcionek, które oszczędzają zużycie tuszu. Właśnie z tego powodu tak chętnie stosuje się do wydruków czcionka Times New Roman, a także Ecofont, czy Century Gothic.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge