Kolorowa Drukarka Brother HL-L8250CDN

» Posted on Paź 7, 2015 | 0 comments

Jeśli szukasz w miarę przystępnej cenowo kolorowej drukarki laserowej, firma Brother wypuściła właśnie na rynek nowe urządzenie HL-L8250CDN. model ten cechuje się szybkością druku, bez niepotrzebnych modułów, aby zmniejszyć koszty produkcji. I w ten oto sposób powstał nowy projekt, drukarka przeznaczona jest dla użytkowników domowych jak i małych i średnich firm, nie posiada skanera, czy kopiarki, posiada natomiast malutki wyświetlacz, na którym widoczne są dwa wiersze. Wszystko po to, aby model dostępny był dla każdego, cena takiej maszyny wynosi bowiem około 1300 zł brutto. Wykorzystano tu także przyjazny dla klienta system tonerów o dwóch różnych wydajnościach, tak aby każdy dopasował zakupy materiałów eksploatacyjnych dla własnych potrzeb. Do wyboru są dwa warianty zakupu tonerów:

Tonery o mniejszej wydajności:

TN321 black – wydajność 2500 stron

TN321 cyan – wydajność 2500 stron

TN321 yellow – wydajność 2500 stron

TN321 magenta – wydajność 2500 stron

Tonery o dużej wydajności:

TN326 black – wydajność 4000 stron

TN326 cyan – wydajność 4000 stron

TN326 yellow – wydajność 4000 stron

TN326 magenta – wydajność 4000 stron

Dodatkowo niestety należy pamiętać o wymianie, aż trzech dodatkowych komponentów (ponieważ instalowane tonery to moduły niekompletne, które nie mają w sobie bębna, zainstalowany jest on osobno w drukarce). Z pozostałych rzeczy, które trzeba będzie w późniejszym czasie pamiętać to:

Pojemnik na zuzyty toner (WT320CL) – wydajność 50 000 stron

Pas transmisyjny (BU320CL) – wydajność 50 000 stron

Moduł bębna (DR321C) – wydajność 25 000 stron

To jest niestety cena jaką trzeba zapłacić za teoretycznie tańsze wkłady do drukarki czyli tonery.

 

Brother HL-L8250CDN

 

Drukarka Brother HL-L8250CDN została stworzona z myślą o szybkiej pracy, skupiając się na tym parametrze, inżynierom udało się uzyskać wynik 28 stron na minutę, zarówno w kolorze jak i mono, co jest wynikiem bardzo dobrym, z taką szybkością urządzenie to dorównuje innym urządzeniom z wyższej półki konkurencyjnych firm. Szybkość wydruku pierwszej strony po uśpieniu drukarki to 15 sekund, czyli także przyzwoity czas. Kolejnym plusem tej maszyny jest rozdzielczość, która wynosi 2400 x 600 dpi i tutaj należą się brawa, w tej klasie drukarek to naprawdę świetne parametry. Podajnik papieru na dobrym poziomie 250 arkuszy oraz dodatkowy podajnik na 50 kartek sprawia, że nie trzeba się martwić o częstą wymianę papieru. jak zapewnia producent, drukarka jest wykonana z dobrych i trwałych komponentów, dzięki czemu ma wytrzymać trud działania w ciężkich warunkach. Oczywiście nie zabrakło tutaj opcji drukowania dwustronnego czyli dupleksu, oraz możliwość pracy w sieci, dzięki czemu dostęp do urządzenia ma każdy użytkownik z dowolnego miejsca. Korzystać z drukarki można także za pomocą urządzeń przenośnych jak laptop, czy tablet oraz innych, które korzystają z oprogramowania typu Android czy Windows Phone. Zainstalowano tutaj procesor o szybkości 400 MHz który nie jest super szybki, jednak drukarka nie oferuje, skanowania, kopiowania czy faksowania dlatego w zupełności wystarcza on do zwykłej pracy. Także pamięć 128 MB nie robi wrażenia, jednak można ją zmodyfikować i zastąpić kostkami o pojemności do 384 MB, nie jest to jednak potrzebne, ponieważ do zwykłego druku bez niepożądanych przestoju opcjonalna konfiguracja w zupełności wystarcza.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge