Najniższy koszt wydruku – Kyocera

» Posted on Paź 10, 2016 | 0 comments

Przeprowadzone przez magazyn komputerowy Chip badania dotyczące kosztów wydruku wykazały, iż wśród najpopularniejszych obecnie na rynku drukarek, najniższymi kosztami mogą poszczycić się drukarki Kyocera, a konkretnie model FS-4200DN.

kyocera-logo

Cena arkusza A4

Zgodnie z testami jakich dokonała redakcja, a które były miarodajne i porównywalne dla wszystkich modeli, drukarki Epson wykazano, iż koszt takiego wydruku wynosi 2 grosze za kartkę A4. Jest to dwukrotnie niższy koszt od znajdującej się na drugim miejscu Workforce Pro WF-M5190DW (tu koszt wyniósł ponad 5 groszy za 1 arkusz A4) oraz trzeciej w rankingu drukarki OKI B721DN.

Porównywane modele

W testach Chipa pod uwagę wzięte zostały takie modele drukarek jak wspomniane już Kyocera FS-4200DN, Epson Workforce Pro WF-M5190DW, OKI B721DN, DELL B3460DN, HP Laserjet Enterprise M604DN, Canon I-SENSYS LBP6780X 7, OKI B512DN oraz Xerox Phaser 3610DN. Rekordzistami jeśli o najwyższy koszt wydruku chodzi zostały drukarki Xerox i Canon. Tu koszt to blisko 7 groszy za arkusz A4.

Choć jest to różnica zaledwie kilku groszy na 1 arkuszu A4, w skali roku są to naprawdę spore koszty, zwłaszcza w przypadku wydruków w zakładach pracy. Obliczono, że wydruk około 20 tysięcy stron (40 ryz), czyli średnie roczne zużycie papieru przez 1 pracownika biurowego kosztuje już 420 zł jeśli o najtańszą drukarkę chodzi, zaś w przypadku tej najdroższej to już przeszło 1000 złotych.

Zalety drukarki Kyocera

Tanie wydruki to nie jedyne zalety Kyocera FS-4200DN. Poza nimi warte uwagi jest też szybkie drukowanie – około 50 stron na minutę, wydajność – toner starczy na około 25 tysięcy wydruków oraz bęben ceramiczny, który uznawany jest za niezawodny, bo wystarczający na pół miliona wydruków. Wszystko to oznacza, iż drukarki te są efektywne, a koszt użytkowania jest niski. Dzięki szeregowi zabezpieczeń, możliwe jest rozbudowanie drukarki o dodatkowy podajnik papieru.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge