Podział drukarek HP ze względu na obciążenie.

» Posted on Sie 27, 2015 | 0 comments

Wszystkie drukarki wyprodukowane przez firmę HP są staranie posegregowane, każdy model ma swoje przeznaczenie. Każda firma potrzebuje drukarki, wymagania stawiane przez przedsiębiorców są coraz wyższe, wymaga się niezawodności, wydajności oraz jakości, wszystko oczywiście w rozsądnej cenie. Od zawsze zaawansowane i duże urządzenia, były wydajniejsze, szybsze i lepsze jakościowo. Jednak te atuty wiążą się ze znacznie wyższą ceną, sprawa ma się odwrotnie do drukarek tańszych, jakość i wydajność takich urządzeń jest niższa. Dlatego każdy odbiorca musi dokładnie przekalkulować co jest mu faktycznie potrzebne. Jeśli przedsiębiorstwo nie generuje dużo wydruków, nie będzie mu potrzebna kosztowna drukarka, ponieważ nie wykorzysta w pełni jej właściwości, i duży koszt zakupu nie zwróci się mimo oszczędniejszej eksploatacji nawet po latach. Z drugiej strony duże korporacje nie mogą oszczędzić na zakupie i nabyć tanie drukarki, ponieważ koszty eksploatacji po pewnym czasie przewyższą zakup droższego urządzenia, a poza tym tanie drukarki mają określone maksymalne miesięczne obciążenie. Przy dużych nakładach, drukarki po prostu zepsują się, wszystko więc musi być starannie wyważone.

 

urządzenia wielofunkcyjne HP

 

Producent Helwett-Packart posortował zatem urządzenia drukujące w/g miesięcznego obciążenia:

 

  1. Grupa pierwsza to drukarki dla celów biznesowych i osobistych, znajdują się tutaj modele których miesięczne wydruki nie przekraczają 2500 stron. Wyliczono że może na niej pracować około pięciu osób.
  2. Grupa druga to małe zespoły robocze w których pracuje od pięciu do piętnastu osób. Miesięczne drukarki w tym przedziale mogą pracować w zakresie od 500 – 4200 stron.
  3. Trzecia grupa to grupa robocza, gdzie jak wyżej oszacowane możliwość pracy maksymalnie piętnastu osób. Obciążenie jednak w tym przypadku drukarek zostało zwiększone do 6000 stron miesięcznie. W modelach tym zainstalowano już zaawansowane opcje do zarządzania flotą urządzeń.
  4. Czwarta grupa to duże zespoły, poza drukarkami wielkoformatowymi to już największa grupa, w skład której wchodzą urządzenia drukujące na formacie A4. Jest to duży przeskok w stosunku do pozostałych grup, dlatego przewidziano tutaj możliwość pracy nawet do 30 osób, którzy będą mogli eksploatować drukarkę do granic wytrzymałości. Przewidziany maksymalny przebieg miesięczny to bagatela 20 000 stron. Oczywiście jak w grupie niższej występują tu opcje zarządzania całą flotą urządzeń.
  5. Piąta grupa to już profesjonalne urządzenia wielkoformatowe. Nie ma tu wytycznych, ponieważ firmy kupujące tego typu urządzenia muszą się specjalizować w tej dziedzinie, wybór urządzenia następuję po bardzo dokładnych testach i rozmowach z technikami.
  6. Szósta grupa to druk offsetowy i cyfrowy przeznaczony tylko i wyłącznie dla zastosowania przemysłowego. Urządzenia tego typu tworzone są dla dostawców wydruków, którzy muszą mieć najnowszą technologię, dodatkowo urządzenia te cechuje duża wydajność i wszechstronność

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge