Rewolucja w druku – druk na stali

» Posted on Gru 21, 2016 | 0 comments

Rewolucja w druku – druk na stali

druk na stali przygotowana blacha

Dzięki ciągłemu rozwojowi branży drukarskiej i prześciganiu się producentów w nowych pomysłach, branża ta przeżywa dziś prawdziwą rewolucję. Początek impulsowi dały drukarki 3D, choć nie jest to jedyna innowacja, która kusi klientów. Ci doceniać zaczęli zwłaszcza druki na nośnikach innych niż standardowe, co wykorzystywane jest w wielu branżach. Idąc tym tropem firma Dongkuk Steel Mill z Południowej Korei zintegrowała cyfrowy wydruk z nośnikiem w postaci stalowego arkusza. Firma ta to producent stali, jednak z uwagi na swoją dominującą rolę w branży działa na wielu płaszczyznach, w tym mocny nacisk kładzie na nowoczesne technologie i badania.

Rewolucyjna technologia

Technologia opracowana przez Dongkuk Steel Mill jest całkowicie nowatorska i rewolucyjna. To efekt badań naukowców trwający kilka lat, co doprowadziło do opracowania innowacyjnego atramentu rozpuszczalnego oraz pasującego doń urządzenia drukującego. Dzięki tej właśnie technologii na arkusz nanoszona jest powłoka kolorowa, co jest efektem wymieszania się minimum 4 barw lub maksimum 7.

Działanie

Drukarki pozwalające na druk na stali działają podobnie jak drukarki klasyczne, które podłącza się do komputera. Nowa technologia ma jednak nieco mankamentów wymagających dopracowania w tym problem z tuszem – używany tusz powoduje korozję blachy, a kolory mogą ulec zmianie po kontakcie z powierzchnią na której nanoszone są wzory. Podobnie rzecz ma się jeśli o precyzję wydruku chodzi, tu bowiem zdarzają się problemy typu rozmazany i niezbyt dokładny nadruk. Technologia opracowana przez koreańską firmę znajduje zastosowanie w branży przemysłowej, gdzie w tej chwili furorę robi w profesjonalnym wzornictwie drzwi ppoż oraz rozmaitych przedmiotów użytkowych.

Nowa technologia drukowania znajduje się na etapie początkowym, jednak patrząc na zaangażowanie Koreańczyków, już wkrótce usłyszymy o dalszym rozwoju i osiągnięciach w tej dziedzinie.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge