Sposób na tańszą eksploatację drukarek: napełnianie tonerów

» Posted on Sie 8, 2016 | 0 comments

Sposób na tańszą eksploatację drukarek: napełnianie tonerów

Jednym z częściej pojawiających się problemów użytkowników drukarek zarówno laserowych, jak i atramentowych jest dość wysoki koszt eksploatacji. Kwota jaką wydać trzeba na oryginalne tonery i dość szybkie tempo ich wyczerpywania się powodują, iż własna drukarka może stać się źródłem problemów i bardzo wysokich wydatków. Właśnie dla takich osób, które chcą znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji swojego sprzętu, a które z różnych przyczyn wzbraniają się przed zakupem tanich zamienników uruchomiona została usługa napełniania tonerów.

Firmy regenerujące tonery

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo firm zajmujących się regeneracją tonerów. Skorzystanie z ich usług nie wiąże się z żadnym ryzykiem, gdyż wykonują one napełnianie tonera oraz regenerują go w sposób profesjonalny. Dzięki takiej usłudze możliwe jest korzystanie z pełni sprawnego i znakomicie działającego tonera. Co ważne, jakość wydruku jest taka sama jak przy nowym tonerze, drukarka w pełni bezpieczna i nie narażona na szybsze zużywanie się części i podzespołów, zaś usługa napełniania i regeneracji jest znacznie tańsza niż kupno nowego tonera.

Blokady

Wielu producentów drukarek i tonerów stara się założyć na swoje produkty blokady, by uniemożliwić ponowne wykorzystanie zużytego produktu. Taka blokada na tonerze sprawić ma, że potencjalny użytkownik zakupi ponownie nowy tusz, płacąc niejednokrotnie za niego horrendalne sumy. Na szczęście dla Klientów firm regenerujących tonery i jednocześnie użytkowników drukarek okazuje się, iż zabezpieczenia te są w większości przypadków bardzo proste do obejścia, przez co możliwe jest ponowne napełnienie i tym samym wykorzystanie tonera.

Koszty

Jak już kilkakrotnie podkreślaliśmy w artykule, koszty regeneracji oraz napełniania tonera są zdecydowanie niższe, niż zakup nowych, oryginalnych tuszów. Tym samym eksploatacja laserowych drukarek staje się znacznie tańsza, a sens posiadania drukarki w domu zasadny, zwłaszcza jeśli drukujemy dużo. Koszty będą niższe jeśli powierzymy napełnianie tonera firmie zajmującej się tego typu usługami. Maksymalnie obniżymy je, jeśli zdecydujemy się napełniać go samodzielnie.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge