Tusze wielokrotnego użytku

» Posted on Lip 13, 2016 | 0 comments

Czy warto zainwestować w kartridże wielokrotnego napełnienia?

Odwieczny problem osób drukujących dużo – szybko kończący się tusz do drukarki i duże koszty zakupu nowego kartridża. W związku z tym wiele osób zastanawia się w jaki sposób ograniczyć koszty eksploatacji i drukować taniej. Jednym ze sposobów jest zakup kartridży wielokrotnego napełniania, które doskonale sprawdzają się zwłaszcza w przypadku, gdy drukujemy mnóstwo dokumentów do pracy, czy rozmaitych przydatnych do domu, szkoły, na studia, etc. To również alternatywa dla tych, którzy sami drukują swoje zdjęcia.

Alternatywny kartridż, idealny wydruk

Choć wiele osób wzbrania się przed zakupem alternatywnych materiałów eksploatacyjnych, ich zakup okazuje się być dla większości użytkowników strzałem w dziesiątkę. Zamienniki takie jak kartridże wielokrotnego napełniania są dziś stosowane na szeroką skalę, a poziom jakości wydruków w niczym nie odbiega od tych, jakie otrzymamy z oryginalnego zasobnika.

Podstawowe parametry

Efektywność wydruku

RC, czyli napełniane kartridże do drukarek to dziś standard jeśli o materiały eksploatacyjne chodzi. Ich użycie stało się bardzo powszechne z uwagi na duże oszczędności jakie udało się pozyskać dzięki zastosowaniu tego rodzaju zamienników. Ich przewaga nad oryginałami polega na tym, iż używać możemy ich nieskończoną ilość razy w przeciwieństwie do wspomnianych już oryginalnych zasobników, a tym samym cieszyć się z tańszego drukowania. Skąd biorą się oszczędności? To proste. Na cenę tego rodzaju materiału eksploatacyjnego składa się wyłącznie cena jaką zapłacić musimy za sam tusz, nie zaś za tusz i pojemnik, jak w przypadku oryginałów, czy jedynie za część tuszu. Okazuje się bowiem, iż w wielu przypadkach w oryginalnych kartridżach poziom tuszu wskazuje na zero, choć znajduje się w nim ciągle tusz. Jednak ze względu na zamontowany chip odliczający ilość wydruków jakie wykonano na naszym urządzeniu nie można już wykonać dalszych wydruków, pomimo iż w rzeczywistości zasobnik posiada co najmniej 1/3 tuszu.

Dobra jakość

Wbrew obiegowej opinii jaka najczęściej jest rozpowszechniana przez producentów drukarek, kartridże wielokrotnego użytku gwarantują doskonałą jakość wydruków. Zainstalowanie RC zapewnia znakomitą jakość drukowania. To efekt podobnej budowy oryginalnych kartridży oraz zamienników napełnianych. Tym samym nie zmienia się proces samego wydruku, a więc jakość pozostaje bez zmian. W wielu przypadkach ze względu na obniżenie ciśnienia na drukującą głowicę jakość ta wręcz poprawia się.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge