Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2130 (F5S40B)

» Posted on Lut 22, 2016 | 0 comments

Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2130 to najnowszy model firmy Hewlett-Packard. Drukarka została wyprodukowana wraz z nowymi materiałami eksploatacyjnymi. Zatem czego można się spodziewać po nowym dziele? Niestety przełomu nie będzie, za to otrzymamy solidną i sprawdzoną konstrukcję. Wraz z produkcją nowego urządzenia drukującego, zaprojektowano także nowe tusze o symbolach:

Tusz HP 302 czarny F6U66AE o wydajności 190 stron

Tusz HP 302 kolor F6U65AE o wydajności 165 stron

Tusz HP 302XL czarny F6U68AE o wydajności 480 stron

Tusz HP 302XL kolor F6U67AE o wydajności 330 stron

Wkłady te również nie wnoszą nic nowego, są one kontynuacją, znanych i popularnych na rynku tuszy HP 301. Firma HP można by rzec postawiła na stare i sprawdzone rozwiązania.

 

Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet 2130

 

Drukarka HP DeskJet 2130 jest małych rozmiarów, podajnik papieru jest składany, dzięki czemu zmieści się w każdym biurze czy domu. Instalacja przebiega w sposób automatyczny, użytkownicy nie muszą się martwić o instalację, po podłączeniu drukarki system sam rozpozna urządzenie i zainstaluje niezbędne oprogramowanie potrzebne do pracy drukarki.

Z najważniejszych funkcji należy oczywiście wspomnieć o szybkości, to jest bowiem najważniejszy parametr, który ma znaczenie podczas wyboru urządzenia.

Model HP DeskJet 2130 drukuje w czerni z szybkością 20 stron na minutę oraz 16 stron w kolorze, wynik godny uwagi, starsze drukarki laserowe niekiedy mają gorsze rezultaty. Czas wydruku pierwszej strony od momentu uruchomienia urządzenia to 15 sekund w trybie mono oraz 18 sekund w trybie kolor. Drugą ważną cechą jest rozdzielczość, w przypadku drukarek atramentowych nie ma tutaj wielkich różnic większość modeli drukuje w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi w czerni oraz 4800 x 1200 dpi w kolorze, tak też jest i w tym przypadku. Niestety zabrakło tutaj łączności bezprzewodowej, nie można zatem korzystać z urządzenia za pomocą urządzeń przenośnych. Pojemnik może pomieścić zaledwie 60 arkuszy, a odbiornik tylko 25 arkuszy. Zatem nie przewidziano tutaj możliwości większych nakładów pracy bez monitorowania cały czas urządzenia.

Drukarka jak widać z parametrów, stworzona jest dla użytkowników, niewymagających sporej pracy, a drukarka ma służyć do lekkiej pomocy.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge