Urządzenie wielofunkcyjne Xpress C480W

» Posted on Wrz 8, 2015 | 0 comments

Firma Samsung zaprezentowała nową serię drukarek i tonerów do nich zaprojektowanych. Mowa tu o urządzeniu wielofunkcyjnym Xpress C480W, jest to kolorowa maszyna, której cena waha się w granicy 1000 zł. Jej przeznaczenie to małe i średnie firmy.

Wszystkie modele drukarek jakie wychodzą teraz do sprzedaży są wyjątkowo łatwe podczas instalacji, producenci położyli wyjątkowo duży nacisk na prostotę wXpress C480W proces instalacji obsłudze. Klienci nie chcą męczyć się podczas instalacji, boją się skomplikowanych procedur i mnożności wyboru. Dlatego i w tym wypadku podczas instalacji drukarki Xpress C480W proces przebiega w pełni automatycznie w zaledwie 3 krokach. Pierwszy to podłączenie urządzenia do komputera, następnie nawet bez sterowników na płycie CD/DVD komputer sam rozpoczyna proces wyszukiwania oprogramowania, a następnie instaluje wszystkie niezbędne pliki. I w tej oto sposób drukarka jest gotowa do pracy, szybko i bezproblemowo.

Specjalnie stworzone oprogramowanie NFC firmy samsung dla urządzeń mobilnych takich jak smartfon, tablet itp pozwala na szybkie drukowanie z każdego miejsca. Wystarczy dotknąć ikonkę drukarki na zgodnym smartfonie, aby program automatycznie zainstalował oprogramowanie służące do mobilnego druku, jest to oczywiście wszystko darmowe. Poza tą aplikacją drukarka oczywiście współpracuje z innymi znanymi i powszechnie używanymi programami takimi jak: Samsung Mobile Print™, Samsung Cloud Print™, Google Print™ i Airprint itp.

Dla potrzeb tego urządzenia stworzone zostały nowe modele tonerów o symbolach:

K404S – toner czarny o wydajności 1500 stron

C404S – toner błękitny o wydajności 1000 stron

M404S – toner purpurowy o wydajności 1000 stron

Y404S – toner żółty o wydajności 1000 stron

 

Xpress C480WNiestety wszystkie te modele to wkłady do drukarek bez modułów bębna, dlatego użytkownicy poza wymianą samych tonerów muszą co pewien czas wymieniać także zespół bębna światłoczułego. kolejnym minusem jest brak dobrych kompatybilnych zamienników, na rynku jest wiele firm oferujących tonery regenerowane, jednak z ich jakością bywa różnie, dodatkowo bywa że sypią się one w drukarce. Tak było także z ich poprzednikami czyli tonerami 406S. Minusem tej serii drukarek jest fakt, że jest kilka części eksploatacyjnych do wymiany poza standardowymi tonerami. I tak po 4000 stron wymienić należy Imaging Unit/Drum, następnie po 7000 stron pojemnik na zużyty toner, a na koniec po 16 000 stron zespół światłoczuły/bęben. Zatem koszty utrzymania takiej maszyny są dość wysokie, niestety klient dowiaduje się o tym podczas eksploatacji. Dokonując zakupu klienta interesuje cena urządzenia, a na drugim planie jest koszt tonerów, nikt jednak nie zakłada, dodatkowo co kilka tysięcy będzie zmuszony wymieniać tyle podzespołów.

W urządzeniu tym zamontowano tryb oszczędnościowy, w tym wypadku przy pomocy przycisku One Touch Eco uruchamiany jest specjalny tryb ECO oraz Easy Eco Driver, który za jednym razem oszczędza energię i daje możliwość usuwania obrazów i tekstu w celu ich konwersji z bitmapy na Sketch.

Drukarka posiada dość szybki procesor 800 MHz dzięki któremu szybkość druku w czerni wynosi 18 stron na minutę, a w kolorze 4 strony na minutę. W Xpress C480W szybkość pracypołączeniu z pamięcią 128 MB drukowanie dużych ilości dokumentów nie stanowi problemu, a drukarka nie robi przerw w pracy.

Dla ułatwienia obsługi pracy przy drukarce, zamontowano tu dwu wierszowy wyświetlacz LCD. Jakość wydruku jest standardowa i wynosi 600 x 600 dpi oraz 2400 x 600 dpi w kolorze. Podajnik papieru może pomieścić maksymalnie 150 arkuszy papieru.

 

 

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge