Wysokowydajna drukarka Brother DCP-T300

» Posted on Lip 27, 2015 | 0 comments

Brother testuje właśnie nową wysokowydajną drukarkę Brother DCP-T300. Jest to model którego przeznaczeniem są małe firmy oraz użytkownicy domowi. Innowacją w tym modelu jest system samodzielnego napełniania tuszem. Brother w ten sposób daje możliwość użytkownikom zakupu samego pojemnika  z tuszem, aby mogli w dosłownym znaczeniu przelać go do specjalnych zbiorników w swojej drukarce. Butelki z tuszem Brother sprzedawane są w korzystnych cenach, jedna taka butelka jak zapewnia firma Brother powinna wystarczyć na 6 000 stron w kolorze czarnym oraz po 5 000 stron dla koloru purpurowy, żółty i błękitny.

 

DCP-T300

 

Pozostaje pytanie czy taki długi przebieg wytrzyma sama głowica, która jest częścią serwisową w drukarce? Jako że tusze firmy Brother opatentowany jest i umożliwia samoczyszczenie się głowicy, przez co nie grozi nam jej zaschnięcie. Takie zastosowanie na pewno zwiększa wydajność dyszy oraz jej niezawodność.

Samo urządzenie posiada w sobie trzy funkcje: kopiowanie, skanowanie, drukowanie.

Najważniejsza cecha drukarek to szybkość, niestety w tym wypadku DCP-T300 wychodzi bardzo słabo, w czerni drukarka potrafi maksymalnie wydrukować 11 stron na minutę, a w kolorze tylko 6 stron na minutę. Rozdzielczość za to jest już przyzwoita i wynosi 6000 x  1200 dpi. Podajnik papieru to zaledwie 100 stron a odbiornik może udźwignąć już tylko 50 kartek, co jest miernym osiągnięciem. Natomiast plusem jest gramatura papieru jaką może przyjąć to urządzenie, wynosi 64 – 220 g/m2. Zamontowano tutaj także jednowierszowy wyświetlacz LCD

Koszt takiego urządzenia wynosi ok 650 zł brutto, co jest ceną bardzo wysoką jak za model przeznaczony dla użytku domowego. Zważywszy, że na rynku dostępne są takie produkty już od 200 zł, klient musiał by sporo drukować, aby różnica się zwróciła. Jeśli jednak głowica w drukarce faktycznie potrafi wytrzymać tak duży przebieg nie tracąc na jakości i nie zasychając to przy dużym nakładzie druku po pewnym czasie na pewno się zwróci, tusze takie bowiem kosztują ponad 30 zł brutto za sztukę.

Drukarka jest stosunkowo mała, o wygodnych rozmiarach, które dają możliwość ulokowania tego urządzenia w dowolnym miejscu. Dokładne wymiary drukarki to 435 x 374 x 161 mm.

Już kilka razy firmy próbowały, zrewolucjonizować taką technologią rynek jednak drukarki zasilane samym tuszem nie sprawdziły się, jak będzie tym razem? wkrótce się przekonamy.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge