Zalety systemu stałego zasilania atramentem CISS

» Posted on Lut 17, 2017 | 0 comments

Masz drukarkę atramentową? Być może zainteresuje Cię system stałego zasilania atramentem CISS, czyli urządzenie, które stale uzupełnia w drukarce tusz, a w zasadzie w dedykowanym jej kartridżu. To system, który wygodny jest w eksploatowaniu drukarki, a jednocześnie obniża znacznie koszty oraz pozwala zwiększyć wydajność.

zasilanie atramentem CISS

 

Materiał alternatywny do wielokrotnego użytku

Podstawową zaletą CISS jest możliwość wielokrotnego użytkowania. Ten alternatywny materiał eksploatacyjny pozwala obniżyć w znaczący sposób cenę jaką zapłacimy za wydrukowanie pojedynczej strony A4. Urządzenie to może być użytkowane przez wszystkie osoby, urzędy, czy instytucje, które posiadają drukarkę atramentową.

Tniemy koszty

Kilkakrotnie wspomniana już oszczędność kosztów to podstawowa zaleta jaka płynie z wykorzystania w swojej drukarce CISS. Koszt eksploatacji i pojedynczego wydruku może spaść nawet o kilkadziesiąt procent, co pozwala na naprawdę tanie drukowanie. Jednocześnie żywotność drukarek wydłuża się, jak i zmniejsza się ilość usterek w drukarce, co jest efektem braku konieczności dokonywania czynności czyszczenia głowicy oraz wymiany wkładów.

Dodatkowe atuty

Stałe zasilanie atramentowe CISS daje szeroko większe atuty i możliwości. Przede wszystkim jest to sposób na łatwiejsze uzupełnianie tuszu. Istnieje możliwość uzupełniania tuszu jedynie w jednym kolorze, a wkład w którym skończył się dany kolor uzupełniany jest bez konieczności wyrzucania go. To także sposób na drukowanie w dobrej jakości, która jest niezmienna. Ten typ drukowania zapewnia jakość porównywalną z fabryczną, co warunkuje także posiadanie dobrej jakości tuszu. Ważnym czynnikiem jest też świadomość, iż CISS to urządzenie przyjazne środowisku, bowiem nie istnieje potrzeba wyrzucania plastikowych pojemników z resztkami tuszu, co charakterystyczne jest w przypadku tradycyjnych, konwencjonalnych materiałów eksploatacyjnych.

Zasilanie CISS ma jednak i wady. Jeśli wybierzemy do niego atrament słaby jakościowo, możemy narazić drukarkę na uszkodzenie. Ważne jest też, by wybrać system CISS, który kompatybilny jest z konkretnym modelem drukarki.

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge