Jak zrobić meble kuchenne?

Na łamach naszego poradnika, https://www.meble.pl/poradnik, pokazujemy jak wiele rzeczy można wykonać samemu i nadać wnętrzu swojego domu, czy mieszkania wyjątkowy wygląd. Kibicujemy tego typu rozwiązaniom i wspólnie z Wami cieszymy się z efektów tego typu zmian.

Tym razem poruszamy nieco poważniejszą kwestię – robienia mebli kuchennych samemu. Niektórzy (zwłaszcza ci z zapałem majsterkowiczów) zareagowaliby na pewno entuzjastycznie, ale uprzedzamy, że nie jest to wcale prosta sprawa. Wykonanie zabudowy kuchennej to niezwykle duże wyzwanie, dlatego warto rozważyć wszelkie za i przeciw, zanim przystąpi się do zadania.

Zanim przystąpisz do działania zmierz siły na zamiary

Podejmując to wyzwanie należy zwrócić uwagę na pewne elementy. Każdy wykonawca powinien zapewnić sobie odpowiedni osprzęt (wkrętarka, wiertarka, wyrzynarka ręczna, wiertarka stołowa, krajzega i strug elektryczny, poza tym młotek gumowy, metalowy, nóż do tapet, zwijana miarka, kątownik i poziomica) i przestronne miejsce do pracy (kuchnia zdecydowanie będzie za ciasna!).

Niełatwą sprawą jest również wybór materiałów. Wymagana jest tutaj pewna fachowa wiedza, aby między innymi folia nie odchodziła od drewnopodobnych płyt przy wyższej temperaturze, zawiasy się nie łamały, a systemy prowadnic działały bezgłośnie. Jeśli ktokolwiek zdecyduje się na samodzielne wykonanie mebli kuchennych, niech schowa dumę w kieszeń i poprosi fachowców o radę.

Koszty vs koszty

Ostatnim, ale jednocześnie najważniejszym punktem podczas rozważania tego typu projektów, są koszty. Przed rozpoczęciem pracy warto sprawdzić i zebrać wszelkie ceny materiałów, narzędzi i akcesoriów (ewentualnie wynajęcia miejsca na pracę), i porównać je z cenami gotowych mebli do kuchni.

Jeśli to porównanie wypadnie na tyle korzystnie dla majsterkowicza – może podjąć się wyzwania. Niech tylko pamięta, że oprócz finansów, nadszarpnięte na pewno zostaną także jego nerwy. Czy więc warto?

Author: igalo24.pl