Jaką franczyzę na ubrania warto wybrać?

Myśląc o własnym biznesie, szukając na niego pomysłu, trzeba zastanowić się przede wszystkim nad swoimi kompetencjami. Czy masz predyspozycje do prowadzenia takiej firmy, o jakiej marzysz? W czym jesteś naprawdę dobry i jakie są Twoje atuty? To pytania, na które musisz odpowiedzieć sobie zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki prowadzące do założenia firmy.

Jeśli nie czujesz się silny w procesach biznesowych, to znaczy w biznesplanie, kosztorysie, ustaleniu modelu biznesowego i strategii, a wciąż jesteś pewny, że chcesz budować swoją firmę, skorzystaj z franczyzy. Franczyza to gotowy przepis na biznes, z przygotowanym już biznesplanem, strategią biznesową, znaną marką, a nawet działaniami promującymi ją.

Ofert franczyzowych jest sporo. Żeby wybrać odpowiednią, trzeba odnaleźć niszę dla siebie. Jeśli w Twoim mieście brakuje na przykład butików z ekskluzywną odzieżą, dobrze jest sprawdzić, co oferuje franczyza ubrania. Wybierając odpowiednią powinno się sprawdzić wiarygodność franczyzodawcy.

Aby to przeprowadzić można skontaktować się na przykład z jego obecnymi (lub byłymi) franczyzobiorcami. Odwiedź punkty franczyzowe i przekonaj się jak wyglądają. Zapytaj ich właścicieli jak wygląda współpraca z centralą firmy. Franczyzodawcę możesz sprawdzić również w Polskiej Organizacji Franczyzodawców, zrzeszającej wiarygodnych polskich dawców licencji.

Jeśli po tych działaniach uda Ci się wybrać odpowiedniego kontrahenta, koniecznie zweryfikuj proponowaną przez niego umowę franczyzową. Przeczytaj i dogłębnie ją zanalizuj, najlepiej przy wsparciu prawnika. Ważne jest przede wszystkim to, jakie koszty poniesiesz w związku z przystąpieniem do franczyzy (są to koszty wstępne, bieżące, marketingowe, projektowe lokalu czy koszty szkolenia), czy będziesz miał możliwość zaopatrywania się także u innych dostawców niż wskazani przez franczyzodawcę. Sprawdź też możliwości rozwiązania umowy – czy można rozwiązać ją przed terminem, w jakiej formie i czy nie ma za to przewidzianych kar umownych.

Jeśli sprawdzisz dokładnie ofertę danego franczyzobiorcy i zobaczysz w niej same korzyści i niewiele zagrożeń, będzie to właśnie ta franczyza na ubrania, którą warto wybrać.

Author: igalo24.pl