Nauka jazdy samochodem.

Prowadzenie samochodu

W dzisiejszych czasach większa część społeczeństwa posiada prawo do prowadzenia samochodu, a także własny pojazd, którym może się poruszać. Wybieramy samochody, ponieważ są one dla nas wygodniejsze niż komunikacja publiczna oraz pozwalają nam uzyskać pewnego rodzaju niezależność. Zanim jednak będziemy mogli poruszać się za pomocą naszego własnego samochodu musimy zdać egzamin na prawo jazdy, co dla nie których jest ogromnym wyzwaniem.

Kurs prawa jazdy

Sam kurs przygotowujący nas do kierowania autem oraz do zdania egzaminu składa się z dwóch części – część teoretyczna, w trakcie której dowiadujemy się więcej na temat praw obowiązujących na polskich drogach oraz część praktyczna, gdzie uczymy się poruszać w sposób bezpieczny po ulicach. Zazwyczaj ta druga część jest dużo bardziej stresująca dla młodych kierowców. Przyzwyczajają się oni do poruszania się po drodze zgodnie z umieszczonymi znakami, mają również szansę zobaczyć w jaki sposób zwiększać bezpieczeństwo gdy pojawia się pieszy na drodze. Kurs taki umożliwia nam zdobyć wszystkie niezbędne umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Bardzo często instruktorzy wybierają swoim kursantom trasy wykorzystywane przez egzaminatorów co pozwala zwiększyć szansę na pozytywne ukończenie egzaminu praktycznego.

Egzamin na prawo jazdy

Egzamin jest ostatnim etapem, który umożliwia nam uzyskanie prawa do wykonywania zawodu. Jak w przypadku kursu to również mamy dwie części – teoretyczną w trakcie której sprawdzana jest nasza znajomość zasad drogowych oraz części praktycznej, która ocenia nasze umiejętności poruszania się po polskich drogach. Jeśli chodzi o część praktyczną możemy wyróżnić w niej dodatkowe dwa etapy – na placyku, gdzie oceniana jest umiejętność jazdy po łuku oraz ruszania na wzniesieniu oraz znajomość poszczególnych elementów pojazdu oraz etap na drodze, gdzie oceniana jest umiejętność poruszania się po drodze zgodnie z obowiązującymi na niej znakami i zasadami.

 

Author: igalo24.pl