Miasto na wodzie: Fascynujące miejsca na świecie, gdzie miasta znajdują się na wodzie

Od zawsze woda fascynowała człowieka. Nie tylko pełni ona funkcję życiową, ale też stanowi źródło inspiracji dla wielu artystów oraz projektantów. Nic więc dziwnego, że na świecie powstały miasta, które swoją siedzibę mają na wodzie. W poniższym artykule przedstawimy wyjątkowe miejsca, gdzie miasta znajdują się na wodzie.

 1. Wenecka perła
  Wenecja, miasto zbudowane na 118 małych wysepkach połączonych ze sobą mostami. To właśnie tam znajduje się słynny plac św. Marka oraz niezwykłe kanały, po których przemieszczają się gondole z turystami. Wenecka architektura to przede wszystkim rozbudowane pałace oraz katedry, które cieszą się olbrzymią popularnością wśród turystów.

 2. Płynące miasto w Ameryce Południowej
  Terra Firme to określenie na dzielnice miasta El Alto, zlokalizowanego w Boliwii. Miasto to uznawane jest za “płynące”, ponieważ zbudowane zostało na bagnach. Tutejsi mieszkańcy dostosowali swoje życie do warunków, w jakich przyszło im żyć. Charakterystyczne dla miasta są drewniane palafity, na których wznoszą się budynki mieszkalne i handlowe.

 3. Miasto na wodzie w Azji
  Aby zobaczyć w każdym kierunku wodę oraz żyć w zgodzie z naturą, warto odwiedzić Panggang, małe miasteczko położone na rzece Ciliwung w Indonezji. W tym smogiem i hałasem zatłoczonym kraju, miasteczko to wyróżnia się swoim pięknym i spokojnym położeniem.

 4. Włoskie miasto budowane wokół kanałów
  Chioggia to małe miasteczko zlokalizowane na Półwyspie Apenińskim w północnej części Włoch. Miasto to zbudowane jest wokół kanałów, co czyni je podobnym do słynnej Wenecji. Również i w Chioggii popularnym środkiem transportu są łodzie, które umożliwiają przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi częściami miasta.

 5. Miejsce, gdzie spotkać możemy wiele kultur
  Zanzibar to wyspa zlokalizowana na wschodnim wybrzeżu Afryki, u wybrzeży Tanzanii. Na wyspie znajduje się tzw. “stare miasto” – stolica Wysp Zanzibar, Stone Town. W tym miejscu skrzyżowują się wpływy kulturowe z różnych stron świata. Architektura miasta zawiera w sobie wpływy arabskie, indyjskie oraz europejskie.

Miasta, które swoją siedzibę mają na wodzie, to fascynujące miejsca, które na długo pozostają w pamięci. Każde z prezentowanych miejsc ma swoje wyjątkowe cechy, które czynią je jednymi z najbardziej malowniczych miejsc na ziemi. Odwiedzając te miasta, z pewnością czujemy się jak na niezwykłej przygodzie, z dala od zgiełku i codziennej rutyny.

Author: igalo24.pl